Andalusie výlety

 

TERMÍNY ZÁJEZDŮ A NEZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA

Dovolili jsme si pro vás připravit nabídku výletů, které lze podniknout během vaší dovolené v jižním Španělsku. Tato destinace je naší srdeční záležitostí, naši delegáti v Andalusii trvale žijí a zájezdy jsou organizované v menších skupinách. Proto vám můžeme individuálně vyjít vstříc s termíny i místy výletů. Rádi vám nabídneme také další cíle výletů dle vaší chuti a představy a jsme připraveni individuálně upravit i programy zde navrhovaných výletů.
Budeme rádi, pokud strávíte svou dovolenou ve Španělsku alespoň částečně aktivně a poznáte krásy Andalusie.

La Cueva del Tesoro, jeskynní komplex mořského původu

Rincón de la Victoria nabízí jeden z nejunikátnějších jeskynních komplexů mořského původu známý po celém světě. Tyto jeskyně (spolu s jeskyněmi v Nerja) jsou jediné svého druhu na celém evropském kontinentu. Další dva byly objeveny v Asii a Střední Americe. Z tohoto důvodu "La Cueva del Teroso" patří mezi vyhledávané a často navštěvované cíle v oblasti Malagy.  Byly zde objeveny jeskynní malby zvířat, ale i pozůstatky keramiky a předmětů z doby neolitu. Původně se jednalo o podmořskou jeskyni. Moře zde vytvořilo typické podvodní galerie se sloupy a soutěskami, které se staly základy jeskyně. Pozdější pohyb litosférických desek vyzvedl celou oblast nad hladinu moře a odkryl toto magické místo světu. Jeskyně je známá především díky legendě, která ji obklopuje - a to existence ukrytého pokladu. Poklad byl údajně ukryt ve dvanáctém století za doby císaře Almoravids Tasufin ibn Ali. 

Program výletu:

 • doprava klimatizovaným minibusem (cca 10 minut od ubytování)
 • prohlídka jeskyní s průvodcem a překladem do českého jazyka
 • jelikož v jeskyních je celoroční stálé klima (cca 20 stupňů Celsia) jedná se o příjemný a nenáročný výlet i ve velmi teplém počasí
 • prohlídky jeskyně probíhají několikrát denně a termín a čas výletu může být tedy zvolen zcela individuálně podle přání klientů
 • celková délka výletu cca 2 hodiny

Cena výletu:

 • Dospělá osoba 10Euro, dítě 6 Euro

 

 

Granada a pevnost Alhambra

Granada je hlavním městem provincie Granada v autonomním společenství Andalusie a nachází se v nadmořské výšce 738 metrů nad mořem na úpatí pohoří Sierra Nevada (kde se dokonce konalo v roce 1996 mistrovství světa v lyžařských disciplínách). Rádi vás provedeme centrem tohoto magického města plného kulturních kontrastů, kde společně navštívíme granadskou katedrálu, náměstí Plaza Biframbla, historickou čtvrť Albazín až po magickou vyhlídku (Mirador San Nicolas) na hrad Alhambra. Po prohlídce města nás čeká zasloužený oběd.

Poté je již na programu samotná prohlídka hradu. Alhambra - Červený hrad (jak zní jeho překlad) je velkolepou maurskou stavbou, která právem patří mezi nejnavštěvovanější cíle celého jižního Španělska a od roku 1984 je prohlášena za světové dědictví UNESCO. Jedná se o rozlehlý hradní komplex s dlouhodobou historií. Skládá se z obranného pásma, paláce, zahrad a sadů. Některé budovy však existovaly již před příchodem Maurů.

Program výletu:

 • doprava klimatizovaným minibusem (doprava na místo trvá cca 1,5 hodiny)
 • procházka historickým centrem města Granada společně s naším průvodcem (lze individuálně zařadit i vynechat)
 • vyhlídka Mirador San Nicolas na hrad Alhambra
 • oběd
 • prohlídka paláce Alhambra s průvodcem a překladem do českého jazyka
 • procházka v překrásných zahradách paláce
 • celková doporučená délka výletu je s ohledem na časovou náročnost přesunu celodenní

 Cena výletu:

 • zahrnuje transfer minibusem, vstupné na hrad Alhambra, celodenní přítomnost česky mluvícího průvodce, oběd
 • dospělá osoba: 1.490 Kč při objednávce zájezdu / nebo 56 EUR na místě
 • dítě od 6 do 15 let: 750 Kč při objednávce zájezdu / nebo 28 EUR na místě

Video k výletu zde.

 

 

Nerja a Balkón Evropy

Město Nerja  se nachází na pobřeží Costa del Sol cca 50 Km východně od hlavního města provincie (Málaga). Římané zde postavili tři osady, včetně akvaduktu, z něhož se dochovaly pozůstatky až dodnes. Na počátku 8. století byla však oblast obsazena Araby a město získalo pojmenování známé jako Narixa, což znamená "bohaté jaro", ze kterého pochází dnešní název. 
Projdeme se společně centrem tohoto malebného města až k slavnému Balkonu Evropy. Navštívíme barokní poustevnu Ermita de las Angustias, kostel El Salvador i již zmíněný akvadukt. Navštívíme i nedalekou typickou andalusijskou vesničku Maro, kde bude dostatek možností pro nákup suvenýrů. Na závěr výletu se osvěžíme u tyrkysově průzračného moře.

Program výletu:

 • doprava klimatizovaným minibusem (doprava na místo trvá cca 0,5 hodiny)
 • procházka městečkem Nerja společně s naším průvodcem
 • vyhlídka „Balkon Evropy“
 • celková délka výletu je půldenní, následně lze dle dohody protáhnout koupání na místní pláži

 Cena výletu:

 • zahrnuje transfer minibusem, celodenní přítomnost česky mluvícího průvodce
 • dospělá osoba: 490 Kč při objednávce zájezdu / nebo 19 EUR na místě
 • dítě od 6 do 15 let: 250 Kč při objednávce zájezdu / nebo 10 EUR na místě

Video k výletu zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gibraltar

Vynechat při návštěvě jižního Španělska Gibraltar (považovaný v minulosti dlouho za konec světa), to by asi dokázal málokdo. Od roku 1704 patří Gibraltar Britům – i když je toto území jen asi 5 km dlouhé a maximálně 1,6 km široké, zahrnuje tolik zajímavostí, že jeho návštěva těžko může někoho zklamat. Hned nad městem začíná vápencová skála, přírodní rezervace se skvělými výhledy a pozoruhodnými obyvateli – je zde kolonie makaků, kteří jsou jedinými divokými primáty v Evropě. Uvidíte zde také přírodní jeskyni svatého Michala, Centrum vojenského dědictví a impozantní tunely, které byly ručně vysekány do skály a v minulosti sloužily jako sklady zbraní.

  

 

 

 

 

 

 

 

TERMÍNY ZÁJEZDŮ A NEZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA