Ekvádor - Sopky, džungle a indiánské tradice

Vyhledávání zájezdu

Vybírejte typ zájezdu, destinaci, termín, dopravu, stravu a další parametry zcela podle vašich představ...

Rozšířené hledání
EKVÁDOR - Ekvádor

EKVÁDOR

EKVÁDOR
Doprava:
letecky
Letiště:
Praha
Odjezd:
-
Strava:
Dle programu
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Ekvádor - Sopky, džungle a indiánské tradice
Popis
Zasněžené vrcholy vulkánů, tajemná džungle i koloniální památky
Doplňující informace
Metropole Ekvádoru Quito s památkami UNESCO. Výlet na rovník a pomyslný „historický střed světa“. Náhorní plošina Altiplano s vysokými, sněhem pokrytými sopkami Cayambe, Antisana a Cotopaxi. Městečko Baňos s možnostmi fakultativních aktivit a termálů. Plavba na kanoích v nedotčeném amazonském pralese, šance na říční delfíny a koupání v laguně. Noční pozorování zvěře a procházky primárním pralesem. Poznáme i život místních indiánů."

"

Léty osvědčená, atraktivní skladba programu určená milovníkům přírody. Zájezd je určen pro aktivní cestovatele, kteří upřednostňují nevšední zážitky, poznání a pobyt v přírodě. Sopečná krajina i deštný prales – unikátní přírodní krásy Ekvádoru se střídají s místy protkanými historií, z nichž některé jsou pod patronátem UNESCO. Během cesty budeme mít dostatek času poznat "to nejlepší z celé oblasti. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi. "Možnost absolvovat i delší akci č. 313 Galapágy - Ekvádor.
Den 1.
Letecky do hlavního města EKVÁDORU, Quita.
Den 2.
Celodenní prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Quita. Koloniální architektura historického centra chráněného UNESCO. Tradiční Calle La Ronda. Kostel Compania, vyhlídka z"vršku Panecillo (3 016 m). Odpoledne výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa. Podaří se postavit vejce na špičku v"muzeu Inti Nan?
Den 3.
Výlet do Mindo ležícího v"oblasti mlžného pralesa. Rezervace El Pahuma s až 4 500 druhy orchidejí. Cestou návštěva Mariposaria, motýlí farmy. Pro zájemce fakultativně možnost vyzkoušet si jedinečnou jízdu v"korunách stromů. Pozorování kolibříků. Pěšky k působivým kaskádám Nambillo.
Den 4.
Odjezd z"Quita na jih. Autentický indiánský trh ve vesnici Saquisili. Pokračování k"působivé laguně Quilotoa. Pěšky dolů k"hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Nocleh v"tradiční hosterii La Posada del Rey nedaleko vstupu do NP Cotopaxi.
Den 5.
Podnikneme jednodenní výlet do NP Cotopaxi. Zvládneme překonat pěšky 300 výškových metrů k chatě José Ribas (4 850 m) ležící na úbočí jedné z"nejvyšších sopek Ekvádoru - Cotopaxi (5 897 m)? Budeme mít štěstí na divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s"nádherným výhledem na zasněženého velikána. Cesta přes andské vesničky tzv. alejí vulkánů do níže položeného městečka Baňos.
Den 6.
Baňos. Uvidíme soptit Tungurahuu (5 023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Pro zájemce možnost fakultativně raftingu na řece Pastaze, canyoningu vodopádem Shamana, sjezdu na kolech do amazonské nížiny či vyjížďky na koních. Termály v lázních Baňos.
Den 7.
Sjezd tzv. „Cestou vodopádů“ z"Baňos do Amazonie. Celodenní, ale překrásná cesta do města Lago Agrio. Návštěva lokálního ZOO Arca. Nocleh v"Lago Agrio.
Den 8. - 10.
NP Cuyabeno. Třídenní pobyt v"amazonské džungli s"plnou penzí. Plavba džunglí s indiánským průvodcem na motorových kanoích po řekách a lagunách amazonského tropického deštného lesa do tropické lodže. Podaří se nám zahlédnout opice, kajmany, želvy, papoušky, tukana, anakondu, lenochoda či sladkovodní delfíny? A kdo se první vykoupe v"laguně, kde se vyskytují piraně? Navštívíme místní indiánskou komunitu kmene Siona a při trošce štěstí i místního šamana… Procházky primárním pralesem. Noční pozorování zvěře.
Den 11.
Návrat lodí zpět do Lago Agrio a následný letecký návrat do Quita.
Den 12. - 13.
Letecký návrat z"Quita domů.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.