Mattmarkblick

Mattmarkblick, Švýcarsko, Švýcarské Alpy, Valais / Wallis, Saas-Fee mit Saastal, 20.12.2018, Snídaně
Mattmarkblick
Termín:
20.12. – 23.12.2018
Změnit termín
Délka:4 dny / 3 noci
Doprava:vlastní (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:151013660
8 397 Kč (-0 %)
  • VIP parkování na letišti Václava Havla vč. umytí vozu, navoskování a čištění interieru ZDARMA
  • Cestovní pojištění Generali za bezkonkurenčí cenu pro celou Vaši rodinu
  • Pojištění BEZ OBAV - připojištění proti krachu pořádající CK ZDARMA. Toto pojištění Vám zajistí 100% odlet/odjezd na Vaši dovolenou. 
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Hotel Mattmarkblick
Ubytování
K rodinám s dětmi přátelský tříhvězdičkový Hotel Mattmarkblick se nachází cca 50 m od centra Saas-Almagell. Nástup do lyžařského střediska Saas-Almagell je s lanovkou Furkstaldenbahn možný ve vzdálenosti asi 100 m. Ledovec Saas-Grund a Saas-Fee jsou k dispozici po asi 4 km.

K vybavení s láskou vedeného hotelu patří recepce, výtah, Wi-Fi, společenská místnost, jídelní sál, restaurace, bar a lyžárna. Hotel nabízí navíc živou hudbu večer (čtvrtky v restauraci) a procházky s průvodcem. Bezplatné parkoviště je tu dle dostupnosti také.

Stravování
V ceně zájezdu zahrnuté stravování zahrnuje snídani formou švédských stolů. Večeře, skládající se ze čtyřchodového menu na výběr nebo tématického bufetu, je možné přiobjednat na místě (za poplatek).
Lokalita
Již příjezd do údolí Saastal s jeho soutěskami a strmými horskými svahy je ohromující. Nejjižnější obec Saastalu je tím nejidyličtějším rodinným střediskem Saas-Almagell, který si až dodnes udržel charakter typické wallišské horské vesnice. Díky poloze v cca 1 600 m n.m. se obec vyznačuje vysokou zárukou sněhu. Přímo ve středisku začínáte v lyžařském středisku Saas-Almagell s 12 km sjezdovek.

Z v blízkosti ležícího Saas-Fee máte díky různým kabinkovým lanovkám přímé spojení na ledovcové lyžařské středisko. Ve výšce 3 500 m n.m. na Vás čeká na Mittelallalin s "Threes!xty" nejvyšší otočná restaurace světa s fantastickým výhledem a horské panorama. O jedno poschodí níže se kromě toho nachází vstup do 5 000 m² velkého ledovcového pavilonu, který při konstantní teplotě -1°C nabízí fascinující pohledy na svět ledovců starých stovky let. Po lyžování můžete vyrazit Saas-Almagell například do otevřeného baru s lehátky v blízkosti sjezdovek nebo do útulných, tradičních restaurací v jádru města stejně jako si užít nočního života.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
S Vaším pasem "Destinationspass" (viz lyžařaký region) můžete prozkoumat nejen lyžařské středisko v Saas-Almagell samotné, ale máte k dispozici také dohromady 145 km sjezdovek v údolí Saastal a to včetně ledovcového lyžařského střediska v Saas-Fee.

V Saas-Almagell máte k dispozici s lyžařským střediskem Heidbodme lyžařské středisko vhodné pro rodiny s dětmi s převážně červenými a modrými kilometry sjezdovek a 7 lanovkami a vleky. Různorodá nabídka sjezdovek je zakončena dětským světem Kinderland Furggstalden, kde se děti zabaví parcourama s komiksovými figurkami, snowtubes a dětským skidoos. Všemi oblíbené večerní lyžování najdete i v Saas-Grund a Saas-Balen. Zde se sjezdovky večer osvětlují jednou týdně.
Region
Se skipasem „Destinationspass“ je vám k dispozici 147 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti! V nadmořské výšce mezi 1 483 a 3 573 m vám 18ti čtyřtisícovkami obklopený Saastal nabízí tři prvotřídní lyžařská střediska včetně ledovcového střediska v Saas-Fee.

Lyžařský region má pro vás sjezdy všech stupňů obtížnosti. V Saas-Grund vás vyvezou dvě kabinové lanovky z 1 552 m až do výšky 3 200 m n.m. Z tohoto místa se naskýtá možnost vydat se na jeden z celkem 34 km sjezdovek v lyžařském středisku Kreuzboden. Saas-Fee nabízí začátečníkům díky lehkým a širokým sjezdovkám optimální podmínky, kde i zkušenější si přijdou na své. Pod ledovcem vás zve „Weiße Perle” a „Nationale” na nezapomenutelné zážitky mimo sjezdovky. Další třešničkou je 14 km dlouhý panoramatický sjezd z Mittelallalin az do Saas-Fee. Z Hochsaasu do Saas-Grundu vede například s 15ti kilometry nejdelší sjezd celé oblasti.

Díky nadmořské výšce jsou dobré sněhové podmínky téměř zárukou, zimních radovánek si zde tedy užijete až až! Hlavně uprostřed března je zde sníh garancí, protože Saastal se vyznačuje v tomto období vysokými sněhovými srážkami.

Hned dva snowparky v Saas-Fee a Saas-Grundu se díky mnohým atrakcím postarají o grandiózní dovolenou i snowboardistům. Dále zde nechybí ani osvětlené sjezdovky a opravdové lyžařské výzvy, které vyžadují pořádnou porci kondice.
Stát
Švýcarsko se může pochlubit dech beroucími krásami Alp, tradičními a prvotřídními lyžařskými středisky jako je Davos, Svatý Mořic nebo Zermatt, která se střídají s idylickými středisky zimních sportů, která vyhledávají zejména rodiny s dětmi. V 4 Vallées nebo v Les Portes du Soleil však najdeme i prvotřídní lyžařská střediska pro sportovce, kladoucí vyšší nároky - sjezdovky vedou částečně i za hranice! Švýcarské chaty jsou známé pro svou rustikální, útulnou atmosféru a samozřejmě Vám tu naservírují opravdové sýrové fondue!


Kam nejlépe vyrazit na lyže ve Švýcarsku?
Většina Švýcarska je pokryta Alpami, proto není divu, že zrovna Švýcarsko nabízí několik top lyžařských destinací. Země je světově proslulá díky svým vysokým vrcholkům. Většina lyžařských středisek se nachází na jiho-východě Švýcarska. Bernský Oberland je domovinou mnoha známých lyžařských středisek jako Grindelwald nebo Meiringen-Hasliberg. Dále na jihu ve Walliském regionu leží poznávací znamení Švýcarska: majestátný Matterhorn s nadmořskou výškou 4 478 m. Kde jsou vysoké hory, tak se většinou nacházejí také perfektní lyžařská střediska. Jako příklad můžete uvést parádní lyžařská střediska Les Portes du Soleil, Saas-Fee a Les 4 Valées ve Wallis.
Světoznámé a exkluzivní lyžařská střediska Davos, St. Moritz a Samnaun se nacházejí v Graubünden, největším kantonu Švýcarska, který hraničí s Rakouskem a Itálií. Lyžování je v této zemi dokonce možné i přes státní hranice. Les Portes du Soleil spojuje dvanáct švýcarských a francouzských středisek v jedinečný, obrovský lyžařský region. Na jihu Ženevského jezera položené středisko Les Portes du Soleil je nekonečnou radostí pro všechny milovníky zimních sportů, kde na Vás čeká cca 580 km perfektně upravených sjezdovek.

Proč si objednat zimní dovolenou ve Švýcarsku?
Žádná jiná alpská země nemá tolik vrcholů, které přesahují hranici čtyř tisíc metrů nadmořské výšky, jako Švýcarsko. Lyžařská střediska jsou tak většinou položená v podobné nadmořské výšce, což zajišťuje výborné sněhové podmínky. Kromě toho si tu užijete nezapomenutelný výhled na malebné hory. Speciálně známé je Švýcarsko také díky svým milým, původním vesničkám. V tomto útulném prostředí si můžete báječně odpočinout od dennodenního stresu. V Zermattu nebo Saas-Fee platí například zákaz motorových vozidel - perfektní podmínky pro nerušenou dovolenou.
Kulturní mnohostrannost Švýcarska je široká. V této poměrně malé zemi se mluví čtyřmi odlišnými jazyky, výběr kulinářských specialit j obrovský. Co Vás napadne jako první, když se mluví o švýcarské kuchyni? Samozřejmě švýcarský sýr! Během Vaší dovolené se proto určitě můžete těšit na výtečné sýrové fondue z regionálních produktů! Zjemněný bílým vínem a okořeněný česnekem a černým pepřem získá sýr své plné aroma.

Co je speciálního na lyžování ve Švýcarsku?
Ve Švýcarsku je nabízeno mnoho exkluzivního ubytování. Kromě toho jsou zdejší lanovky a vleky na velmi moderní úrovni a restaurace nabízejí velmi kvalitní menu. Perfektní kvalitu obsluhy je ve Švýcarsku nejvyšší prioritou! Pokud máte na zimní dovolenou speciální požadavky, je Švýcarsko tou správnou destinací. Dalším argumentem jsou možné výlety do měst, které Švýcarsko nabízí. Mnoho malebným městeček leží na okraji křišťálově modrých jezer. Proč si tedy neudělat výlet třeba k Ženevského jezeru, které je obklopeno několika lyžařskými středisky?

Jak dlouho se ve Švýcarsku lyžuje?
Čtyři lyžařská střediska na ledovci Zermatt, Saas-Fee, Flims-Laax-Falera a Aletsch umožňují opravdu dlouho zimní sezónu od začátku října až do konce května. Ale nejen v těchto střediscích na Vás čeká možnost dlouhého užívání si zábavy na lyžích. . Díky vysoké nadmořské výšce si dlouho sezónu užijete také v Engelbergu, Verbier a Arosa.
Lyžařský areál
Švýcarsko je známé pro svá úžasná lyžařská střediska s dlouhou tradicí. Příznivci zimní dovolené tu najdou jak opuštěné chatky a lyžařské osady bez aut, tak i zvláštní atmosféru luxusu.Ve Švýcarsku je celkem 74 čtyřtisícovek, z nichž 12 nejvyšších se nachází ve Walliských Alpách se světově známým vrcholem Matterhorn (4 478 m) v lyžařském středisku Zermatt. Neméně známé jsou pak tři horští velikáni Eiger (3 970 m), Mönch (4 107 m) a Jungfrau (4 158 m), ležící v Berner Oberlandu. Na jejich úpatí, ve Wengen, se každoročně koná proslulý "Lauberhorn", světový pohár ve sjezdu. Z Grindelwaldu se ozubenou dráhou dostanete na Jungfraujoch (3 454 m), nejvyšší vlakovou stanici Evropy.Na jihu Ženevského jezera najdete lyžařské středisko Les Portes du Soleil, které zaručuje neobyčejný zážitek z lyžování (spojení 12 francouzských a švýcarských středisek) a svými 680 km dlouhými sjezdovkami a 194 vleky představuje vedle francouzského „Les Trois Vallées“ největší lyžařské středisko světa. K olympijské poctě dospělo Švýcarsko v roce 1956, kdy se v Sankt Moritzu konaly zimní olympijské hry. Tradiční oblast zimních sportů nabízí vedle zvláštní atmosféry také lyžařská střediska světového významu.
Jídlo a pití
Kdo se rozhodne svou zimní dovolenou trávit ve Švýcarsku, ten si co se après ski týče bude mít z čeho vybírat – hned několik horských chatek, barů, kasín a párty klubů. I odpočinkové a sportovní aktivity se nemusí schovávat, zajít si můžete třeba do sauny, na masáže nebo si skočit do posilovny. Legrace bude i při sáňkování, squashi, badmintonu nebo kuželkování a trochu romantiky si lze dopřát pří jízdě koňským spřežením. Větší lyžařská střediska navíc nabízí pestrý program jako třeba sjezdy s pochodněmi, lyžařské závody pro hosty, poznávací projížd’ky na lyžích nebo noční procházky na sněžnicích. V každém středisku si lze vždy vybrat z několika restaurací, hospůdek a stánků s občerstvením, kde si každý přijde na své. Při pomyšlení na švýcarské pokrmy a nápoje patří první myšlenka Švýcarskému sýru. A tak není divu, že jsou sýrové fondue a raclette typicky švýcarskými pochoutkami. Nenajdete žádné středisko, které tyhle dobroty nenabízí. Švýcarsko je navíc známé pro výrobu té nejlepší čokolády a dalšími specialitkami jsou bramboráky, maso na nudličky, oblíbený zákusek „Rüblitorte“ a nejen k snídani „Birchermüsli“.
Kultura
Existuje mnoho věcí, díky kterým je Švýcarsko známé po celém světě - výborný sýr, lahodná čokoláda, dětský román Heidi a samozřejmě také markantní vrcholky. Pokud jste ve Švýcarsku a chcete si naplánovat nějaké výlety, můžete se skvěle orientovat podle vyjmenovaných charakteristik. Mrkněte se třeba na výrobu oblíbených sýrů. Různé sýrárny umožňují nahlédnout za kulisy výroby, oblíbené jsou zejména sýrárny v Affolternu v Emmentalu a v Gruyère. Zastánci sladkostí se ocitnou v sedmém nebi, jakmile dorazí do Maison Callier v Brocu. Tady mohou podrobně prozkoumat jednotlivé fáze výroby čokolády a dokonce se i zúčastnit různých workshopů na výrobu svých vlastních kreací.

Po stopách Heidi, děvčátka z hor, se turisté mohou vydat v Maienfeldu, kterým se spisovatelka Johanna Spyri nechala inspirovat. Ve zdejší vesničce příběh statečné holčiny ožije.

Heidi miluje hory a pokud jste na tom stejně, pak si švýcarské vrcholky můžete vychutnat nejen na lyžích. Je tu takových možností! Pro mnoho lidí je povinná zejména návštěva Zermattu, neboť právě zde se nachází Matterhorn, markantní symbol této hornaté země. Skvělý výhled si člověk však může vychutnat i ze Säntisu. Nejvyšší hora je tu s 2 502 m n.n. sice o mnoho menší než Matterhorn (4 487 m n.m.), ale panorama není o nic méně spektakulární. Získáte rozhled nad šesti zeměmi: Švýcarsko, Rakousko, Německo, Lichtenštejnsko, Francie a Itálie. Další parádní výhled se naskytne z lanovky v lyžařském středisku Engelberg-Titlis - kabinka lanovky "Titlis Rotair" se během jízdy totiž o 360° otočí. Za zmínku stojí také nejvýše položená točící se restaurace naší planety, která se nejmenuje jinak než "Threes!xty", najdete ji v nadmořské výšce 3 500 m v lyžařském středisku Saas-Fee, nedaleko největšího ledového pavilónu na Mittelallaninu. Další pozoruhodné vrcholky jsou v Enseigne v kantonu Wallis - zemské pyramidy, které sahají až do výšky 15 m, pocházejí doby ledové před zhruba 80 000 lety.

Fascinuje vás spíš vodní svět? Pak neotálejte a jeďte prozkoumat jezero Tomasee v Graubündenu, kde nejenže pramenní Rýn, ale najdete tu u Schaffhausenu největší evropské vodopády.

Pojďme pryč od přírodních divů a superlativů a podívejme se na kulturní nabídku, které má Švýcarsko také požehnaně. Za návštěvu stojí různá muzea, jako je například transportní muzeum v Lucernu, dějepisné muzeum v Curychu s velkou kulturně historickou sbírkou a Swissminiatur, což je Švýcarsko v měřítku 1:25. Modely ručně vyhotovených budov, památek a dopravních prostředků najdete ve městečku Melide.
Slevy
Slevy
• Jednolůžkový pokoj, sprcha/WC, S - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 5 let včetně 50%
• 6-15 let 25%
• 16-19 let 10%

• Dvoulůžkový pokoj, sprcha/WC, S - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 5 let včetně 50%
• 6-15 let 25%
• 16-19 let 10%

• Dvoulůžkový pokoj/přist., sprcha/WC, S - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• do 2 let včetně 100%
• 3-6 let 50%
• 7-12 let 30%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy
Pořadatelem tohoto zájezdu je TravelTrex GmbH, IČ DE813076768.

Děkujeme Vám za nezávaznou poptávku zájezdu. V nejbližší době se s vámi spojí některý z našich cestovních konzultantů. Kopii rezervace Vám posíláme také na email. Klientské centrum Galileo tours: 226 227 558

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena cestovním poradcem cestovní kanceláře Galileo tours. 

Ověříme pro Vás aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu, dostupnost zájezdu  a maximum možných slev. Nabídka zájezdů platí do vyprodání kapacit. 

Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...
CK