Nový Zéland – země fantazie

Nový Zéland – země fantazie, Nový Zéland, 13.12.2018, Bez stravy

Nový Zéland – země fantazie star

Nový Zéland – země fantazie
Termín:
13.12. – 6.1.2019
Změnit termín
Délka:25 dní / nocí
Doprava:letecky (-)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:137868168
99 800 Kč (-0 %)
Popis zájezdu
Mimořádně oblíbená, komplexní a částečně i dobrodružná cesta po obou ostrovech Nového Zélandu zahrnuje řadu pěších výletů a perličku v podobě přechodu Jižních Alp. Kempování nám poskytne jedinečnou možnost přiblížit se co nejvíce tamější nádherné přírodě. Cestou budeme obdivovat domorodou kulturu Maorů, ochutnáme nejrůznější místní vína či vyzkoušíme nepřeberné množství sportovních a adrenalinových aktivit, z nichž některé můžeme zažít jenom zde.
Náročnost:
Zájezd není příliš náročný po fyzické stránce, absolvujeme několik 1/2–1denních pěších túr, třídenní přechod lze variantně nahradit po domluvě v CK.
Velikost skupiny:

6–11 osob.


Poznámka:

2. termín jede v obráceném směru.

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY PRO POZNÁVACÍ ZÁJEZDY NA NOVÉM ZÉLANDU
Připravili jsme pro vás nabídku doplňkových služeb, které si můžete přiobjednat na všechny poznávací zájezdy na NZ. Tyto služby je třeba objednat při přihlášení v cestovní smlouvě, nejpozději 8 týdnů před odjezdem zájezdu. Uvádíme zde stručný popis služeb pro vaši představu, v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi poradíme. Tyto služby platí pouze pro zájezdy pořádaní Adventurou.

1) Plavba po Milford Sound za příplatek asi 1600 Kč (závisí na kurzu NZD): Jedná se o plavbu po nádherném fjordu mezi vysokými vrcholky (až 2000 m); jedno z nejfotografovanějších míst země; za deště krásné vodopády a závoje vody; za slunečného počasí neskutečná panoramata okolí; hejna delfínů a tuleňů.
2) Plavba za velrybami za 150 NZD (platí se na místě a nutno objednat předem ve smlouvě): Výlet na pozorování velryb (vorvaňů) na pobřeží u městečka Kaikoura; jedno z nejlepších míst pro pozorování těchto savců - vorvani zde sídlí celoročně. Službu zajišťuje místní maorská (domorodá) společnost malými loďkami, které aktivně vyhledávají velryby, čímž skutečně maximalizují šanci je uvidět. V případě špatného počasí, či pokud velryby za celou plavbu neuvidíte, společnost vrací až 85 % ceny.
3) Black Water Rafting ve Waitomo Caves za příplatek asi 2200 Kč (závisí na kurzu NZD): Je to netradiční prohlídka krasových jeskyní, obydlených svítícími červy (Glow Worm). Nejedná se o žádný "rafting", putujete na "velké duši od traktoru" oblečeni v neoprenu a vybaveni čelovkou po jeskyni a kocháte se jejími prostory. "Suchou" variantou je výlet jeskyněmi na loďce za příplatek asi 900 Kč (závisí na kurzu NZD).
4) Let vrtulníkem nad ledovcem (Fox Glacier, nebo Franz Josef Glacier) za 390 NZD (platí se na místě a nutno objednat předem ve smlouvě): Jedná se o let vrtulníkem kolem nejvyšší hory Nového Zélandu – Mt Cook a nad ledovci Západního pobřeží. Let trvá 40min s přistáním přímo na jednom z ledovců pod Mt Cook. V případě špatného počasí se let nekoná.
5) Maorský večer s večeří hangi za příplatek asi 2000 Kč (závisí na kurzu NZD): Jedná se o představení zvyků domorodých obyvatel Nového Zélandu. Rodina vlastnící pozemek v oblasti Rotorua vás provede vším zajímavým a netradičním ohledně jejich kultury. Součástí je také opulentní večeře "Hangi" - tzv. Setonův hrnec (maso a zelenina jsou zabaleny v listu a dušeny ve vyhřáté jámě z kamenů).
6) Plavba tryskovým člunem po Dart River za příplatek asi 4000 Kč (závisí na kurzu NZD): Výlet hluboko do Národního parku Mt Aspiring, který je součást Světového dědictví Te Waipounamu. Díky jetboatu a doprovodu místního průvodce máte jedinečnou možnost se po řece dostat hluboko do Národního parku. Procházka v 80 miliónů let starém pabukovém lese, maorská historie a příběhy prvních osadníků i místa, kde byly natočeny filmy jako Pán Prstenů, Hobbit, Pád do ticha, Letopisy Narnie atd.

Program

1. - 3. den:

Letecky Praha - Auckland, přejezd do oblasti Rotorua.4. den:

Rotorua - geotermální oblast Waiotapu (různobarevná jezírka a slavný gejzír Lady Knox), prohlídka města a jezera Rotorua.5. den:

Kauri Park - korytem potoka k největším stromům jižní polokoule, přesun do Waitomo, noční procházka "pohádkovým lesem".6. den:

Waitomo Caves - jeskyně se svítícími červy, podzemní "black water rafting".7. - 8. den:

Návštěva NP Tongariro - jednodenní výlet v okolí sopek Mt. Ruapehu a Mt. Ngauruhoe; přejezd do Wellingtonu a prohlídka města.9. - 10. den:

Přejezd lodí na Jižní ostrov, stovky zátok v Marlborough Sounds - zde si můžete vyzkoušet mořský kajak nebo se procházet zátokami a koupat se v moři.11. - 13. den:

Kaikoura - pozorování velryb nebo plavání s delfíny či tuleni, unikátní vápencové útesy. Západní pobřeží - "lívancové skály" Pancake Rocks, osada zlatokopů Hokitika, ledovce Franz Josef a Fox, zrcadlové jezero Mattheson.14. - 15. den:

Horské městečko Queenstown, kde je možné raftovat, jezdit na tryskových člunech, skákat s padákem nebo na gumě do 102 m hlubokého kaňonu, nebo se projet na horském kole, popřípadě absolvovat pěší výlet.16. - 18. den:

Třídenní přechod Jižních Alp v oblasti národních parků Aspiring a Fiordland - vrchol pěšího programu (noc na chatě), nebo variantně program s průvodcem (nutné se rozhodnout při přihlašování, kterou variantu zvolíte), který v době přechodu přejíždí s minibusem.19. - 20. den:

Milford Sound - osmý div světa, výlet lodí nádherným fjordem; po Milford Road do Te Anau.21. - 23. den:

Průjezd jihem, pozorování lvounů; přes Moeraki Boulders (geologický unikát) a Oamaru (kolonie tučňáků modrých a žlutookých) pod nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook , jezera Pukaki a Tekapo. Přesun do města Christchurch – krátká prohlídka města.24. – 25. den:

Letecky zpět do Prahy.

Cena zahrnuje
průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Auckland / Christchurch–Praha ve výši 40 000 Kč, doprava minibusem, trajektem mezi ostrovy, 16x kemp v zapůjčených stanech, 2x horská chata, 2x tábořiště, 1x hostel, zapůjčení stanů, informační materiály
Cena nezahrnuje
maorský večer s večeří hangi – 2100 Kč, rafting Waitomo Caves – 2450 Kč, plavba po Milford Sound – 1600 Kč, loďka Waitomo Caves – 900 Kč, plavba tryskovým člunem – 4000 Kč
Stravování
Společná příprava snídaní a večeří (při nákupu potravin a vaření průvodce asistuje, nevaří).
Pořadatelem tohoto zájezdu je Adventura s. r. o., IČ 44264704.

Děkujeme Vám za nezávaznou poptávku zájezdu. V nejbližší době se s vámi spojí některý z našich cestovních konzultantů. Kopii rezervace Vám posíláme také na email. Klientské centrum Galileo tours: 226 227 558

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena cestovním poradcem cestovní kanceláře Galileo tours. 

Ověříme pro Vás aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu, dostupnost zájezdu  a maximum možných slev. Nabídka zájezdů platí do vyprodání kapacit. 

Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK