Velký okruh Novým Zélandem

Velký okruh Novým Zélandem, Nový Zéland, 21.7.2018, Bez stravy

Velký okruh Novým Zélandem starstarstar

Velký okruh Novým Zélandem
Termín:
21.7. – 15.8.2018
Změnit termín
Délka:26 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:133962984
98 900 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Stručný popis
25denní poznávací zájezd po největších krásách Nového Zélandu. Procestujete oba ostrovy z Aucklandu přes Coromandel, Rotorua, Taupo, Tongariro, Wellington, Kaikoura, Tekapo, Queenstown, Te Anau, Milford Sounds, Te Anau, Wanaka, Westland, Punakaiki, Arthur´s Pass až do Christchurch.
Program

Program:


1. den Odlet z Prahy


3. den: Auckland


Přílet do Aucklandu – ubytování v hotelu, vyzvednutí auta, prohlídka města. Přenocování v Aucklandu.


4. den: Auckland – Coromandel, 225 km/2h 45min


Cesta přes zlatokopecké městečko Thames na poloostrov Coromandel. Cestou zastávka na pláži Hot Water Beach, zakončení dne v přímořském městečku Whitianga, přenocování.


5. den: Coromandel – Rotorua, 230 km/3h


Cesta z Whitiangy přes pláž Tairua (možnost koupání) a záliv Bay of Plenty, kde uvidíte plantáže kiwi, až do města Rotorua, centra maorské kultury a termálních aktivit, večer možnost maorské šou a večeře (Mitai Village nebo Te Puia), přenocování.


6. den: Rotorua – Taupo, 141 km/1h 45min


Dopoledne gejzíry, Okere Falls vodopády, termální centrum Hells Gate (jen 9km od města). Odpoledne přejezd k termálnímu centru Wai-o-tapu a dojezd do Taupa – přenocování.


7. den: Taupo – Tongariro NP, 97 km/1h 15min


Krátký přejezd do NP Tongariro, výjezd lanovkou na Mt. Ruapehu, procházka k blízkým vodopádům, přenocování.


8. den: Tongariro NP


Celodenní výlet na Tama lakes (alternativně jiný výlet či 2 menší procházky). Přenocování.


9. den: Tongariro NP – Foxton Beach (volnější den), 223 km/2h 50min


Přejezd z Tongarira do Foxton Beach – tramvaj na koňský pohon, pláže, příjemná procházka okolo řeky Manawatu a staré železnice. Přenocování.


10. den: Foxton Beach – Wellington, 112 km/1h 30min


Přejezd do Wellingtonu, trajekt do Pictonu (cestou pozorování fjordů Marlborough Sounds), příjezd a ubytování v Pictonu.


11. den: Picton (Lake Rotoiti) – Hanmer Springs, 235 km/2h 43min


Přejezd do NP Nelson Lakes – jezero Rotoiti. Cesta pokračuje do Murchison, přes horské sedlo a stále zelený deštný prales do průsmyku Lewis. Cílem je Hanmer Springs, jediné termální koupaliště J. ostrova.


12. den: Hanmer Springs – Kaikoura, 135 km/1h 38min


Přejezd zpět k mořskému pobřeží u Kaikoury, kde doporučujeme lodní výlet na pozorování velryb a delfínů. Možnost ochutnat mořské speciality. Přenocování.


13. den: Kaikoura – Christchurch (volnější den), 181 km/ 2h 22min


Přejezd do Christchurch, prohlídka tohoto pěkného historického města. Odpočinek. Přenocování.


14. den: Christchurch – Lake Tekapo, 225 km/3h


Přejezd k jezeru Tekapo, vyhlídka na tyrkysové jezero od nejstaršího kamenného kostelíku na NZ. Možnost vyhlídkového letu nad Jižními Alpami a Mt. Cook – stojí za to! Přenocování.


15. den: Lake Tekapo – Queenstown (přesun, volnější den), 256 km/3h


Přejezd od jezera Tekapo do nejslavnějšího města Jižního ostrova, Queenstownu, vede krásným údolím Lindis a přes stejnomenný průsmyk (Lindis Pass) s krásným výhledem na typicky novozélandkou zvlněnou krajinu posetou chomáčky trávy. Pokud čas a síly dovolí, možnost vyhlídkové jízdy podél jezera Wakatipu. Přenocování v Queenstownu.


16. den: Queenstown – Te Anau, 171 km/2 h


Přejezd krásnou krajinou, ostře řezanými údolími lemovanými vysokými horami, do Te Anau – milého městečka na břehu velkého, stejnojmenného jezera. Možnost návštěvy jeskyní se svítícími červy.


17. den: Te Anau – Milford Sound – Te Anau 2 x 117 km/2 x 1h20min


Z Te Anau do Milford sound se jede nádhernou pustou oblastí Fjordlandu – nejhůře přístupné a nejpustší oblasti Nového Zélandu. Projedete i působivým tunelem Homer, který propojuje dvě údolí a dosahuje klesání 1:10. V Milford Sound rozhodně doporučujeme výlet lodí do fjordu k pozorování delfínů a tuleňů. Návrat do Te Anau a zde nocleh.


18. den: Te Anau – Wanaka, 227 km/2h 45m


Cestu do Queenstown již znáte, odtud pak pojedete serpentinami s krásným výhledem přes oblíbené horské středisko Cardrona do malebného městečka Wanaka ležícího na břehu krásného stejnojmenného jezera. Přenocování.


19. den: Wanaka – Westland (Fox Glacier, Franz Josef Glacier), 288 km/3h 17min


Průsmykem Haast okolo horských potůčků a vodopádů až na západní pobřeží Jižního ostrova. Možnost zastávky na působivé vyhlídce od jezera Matheson na Jižní Alpy a Mt.Cook. Cesta přes NP Westland a ledovce Fox a Franz Josef – dostupné procházkou. Ubytování u Fox Glacier.


20. den: NP Westland a ledovce


Dnes vás čekají procházky k vyhlídkám na ledovce. Možnost zaplacení 1h túry po ledovci s průvodcem. Nocleh ve vesnici Franz Josef.


21. den: Westland – Punakaiki, 214 km/2h 40min


Přesun z NP Westland po Coast Road (údajně nejhezčí silnici NZ) do Punakaiki – místa proslulého svými „palačinkovými skalami“ (pancake rocks), které tvoří tzv. „blow holes“, obzvláště působivé při přílivu, kdy skulinami ve skalách vytryskují mocné gejzíry. Oblast je nejpůsobivější při západu slunce. Přenocování v Punakaiki.


22. den: Punakaiki – NP Arthur´s Pass, 140 km/2h


Přejezd do NP Arthur´s Pass, překonání stoupání přes horský průsmyk s krásným výhledem. Procházka parkem – místní atrakcí jsou papoušci Kea. Přenocování.


23. den: Arthur´s Pass – Christchurch, 146 km/2h


Přejezd do Christchurch. Po cestě z průsmyku dolů do údolí doporučujeme zastávku u skalních formací Castle Hill a procházku mezi nimi. V Christchurch možnost nákupů. Přenocování.


24. den: odlet do ČR


25. den: přílet do Prahy

Cena zahrnuje
letenku Praha – Auckland, Christchurch – Praha vč. tax, ubytování v chatkách, hotelech 3*, pronájem vozu, přípravu programu, mapu + veškeré informace, poviné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
stravu, komplexní pojištění, vstupy
Min osob: 2, bez průvodce (individuálně), Termín zájezdu je flexibilní, zájezd lze zorganizovat kdykoliv.
Pořadatelem tohoto zájezdu je Jedu.cz s.r.o., IČ 26192764.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK