Zélandem nejen po stopách Pána prstenů

Zélandem nejen po stopách Pána prstenů, Nový Zéland, 21.12.2018, Bez stravy

Zélandem nejen po stopách Pána prstenů starstarstar

Zélandem nejen po stopách Pána prstenů
Termín:
21.12. – 8.1.2019
Změnit termín
Délka:19 dní / 16 nocí
Doprava:letecky (-)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:148443939
98 990 Kč (-0 %)
Popis
Zcela nový zájezd po Novém Zélandu, který kombinuje málo známá a také nejznámější místa a přírodní krásy Zélandu. Jste fanoušci filmu Pán prstenů? Výborně! Oceníte, že zájezd je prošpikován místy, kde se natáčely scény do tohoto kultovního filmu, navštívíte vesnici Hobbiton a další. Nebo Vám Pán prstenů nic neříká? Vůbec nevadí, navštívíte přírodní perly Zélandu a program si do určité míry můžete upravit tak, aby Vám vyhovoval. Návštěva míst z natáčení filmu Vás nijak nezasáhne, jedná se téměř vždy o krásná přírodní místa a vyhlídky, které ocení každý milovník přírody. Na tomto zájezdu se nudit nebudete – budete v horách, mezi sopkami a vykoupete se na nejlepších plážích Zelándu.
Stravování
bez stravy
Doprava
letecky
Program
1. - 2. den
Den 1-2 – Praha-Auckland

Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky. Přílet do Aucklandu v den 3 ráno.

3. den
Den 3 – Auckland

Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás přivítá český delegát a čeká Vás transfer do hotelu v centru města. Prohlídka města Auckland s českým delegátem během dopoledne. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu 3-3,5* v centu města.

4. den
Den 4 – Coromandel

Ráno vyrážíme minibusem (či autem) z Aucklandu do krásné oblasti poloostrova Coromandel. Tato malebná oblast Zélandu je známá svým krásným pobřežím a především nejhezčími plážemi Nového Zélandu. Odpoledne nás již čeká prohlídka oblasti a procházka na nejhezčí pláž Zélandu, Cathedral Cove. Zde strávíte příjemný čas, možnost koupání, relaxu a krásných procházek v přírodě. Nocleh v oblasti poloostrova Coromandel, 3* motel.

5. den
Den 5 – Coromandel – Rotorua

Ráno či dopoledne navštívíme raritu této oblasti, další veleznámou pláž „Hot water beach“, kde se můžete na okraji oceánu koupat ve vlastním písečném bazénku s horkou vodou. Opět následují procházky v krásném okolí po pobřeží. Odpoledne nás čeká přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Zde můžete vidět gejzíry, geotermické parky, termální koupele a maorskou kulturu. Nocleh v hotelu či motelu 3-3,5*.

6. den
Den 6 – Hobbiton (nebo jiný výlet v Rotorua)

Dnes je čas vyhrazen na první prohlídku míst z Pána prstenů, a to známé vesnice Hobbiton. Tento výlet do Hobbitonu je za příplatek 2.590 Kč. Ti z vás, kteří by raději strávili čas jinak, si mohou zvolit jiný fakultativní výlet pro dnešní den, anebo si případně prohlédnout město Rotorua a zajít si odpočinout do termálních lázní.

Fakultativní výlety:

Maorská kulturní show s tradiční večeří, 3 hod., cena: 2.400 Kč

Rafting na řece Kaituna, 2.200 Kč

Vyhlídkový let sopka Tarawera, cena od 4.400 Kč dle délky

Návštěva Maorské vesnice v Rotorua, cena od 1.090 Kč

Celodenní výlet do Waitomo Caves s prohlídkou, cena: 4.400 Kč

Gondola v Rotorua na vyhlídku, cena: 650 Kč

Parníkem po jezeře Rotorua vč. snídaně nebo oběda, 1 hod. plavba, cena: 990 Kč

7. den
Den 7 – Rotorua – Taupo – Turangi

Na cestě k jezeru Taupo se zastavíme v geotermickém parku s bublajícím bahnem a gejzíry, Wai-o-tapu, který patří k nejhezčím v oblasti. Vstup je v ceně. Vezmeme Vás na koupáí v horských pramenech v přírodě, kam chodí jen místní. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Zastavíme se u známých vodopádů Huka Falls a u jezera. Nocleh v motelu v Turangi, 3,5*.

8. den
Den 8 – Tongariro NP

Ráno jedeme krátký úsek z Turangi do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám, krásným trekům a také natáčení filmových scén Pána prstenů. Máme téměř celý den na procházku či tůru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se nám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nachází se zde jeden z nejhezčích treků Nového Zélandu, Tongariro Crossing a také několik míst, kde se natáčely scény do filmu (Mt. Ngauruhoe, Whakapapa, Tukino ski filed, Tawhai Falls) a které můžeme navštívit. Nocleh opět u jezera Taupo.

9. den
Den 9 – Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), pěkné zastávky po cestě, jedeme novozélandskou krajinou, pohodová jízda až do Wellingtonu. Zastavíme se na přírodních místech, kde se také natáčel Pán prstenů. Odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, včetně domu parlamentu nebo třeba válečného památníku. Navštívíme i místa z Pána prstenů, jako např. Mt. Victoria nebo Weta Cave. Nocleh v hotelu ve Wellingtonu.

10. den
Den 10 – Wellington – Nelson

Dopoledne máme ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda nás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků, která rozhodně stojí za to. Po vylodění na jižním ostrově pokračujeme do města Nelson, kde nás čeká nocleh v motelu-hotelu. Nelson je vstupní branou k dalšímu nádhernému národnímu parku Abel Tasman.

11. den
Den 11 – NP Abel Tasman

Celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžeme i lachtany. Zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na krásných plážích s křišťálovou vodou. Nocleh v Nelsonu. Plavba lodí po pobřeží tohoto NP je v ceně.

12. den
Den 12 – Nelson -Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Po cestě si můžeme udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – dle počasí. Nocleh v oblasti Greymouth v motelu. Městečko Greymouth se nachází u moře.

13. den
Den 13 – Arthur´s Pass – Christchurch

Ráno jedeme napříč ostrovem do krásné oblasti Arthur´s Pass NP, která se bude líbit každému milovníkovi přírody. Zde máme čas na prohlídku krásného města Castle Hill, skalních útvarů, kde byly natáčeny scény k filmu Letopisy Narnie. Pokračujeme krásnou přírodou až do oblasti města Christchurch, kde budeme mít nocleh.

14. den
Den 14 – Christchurch – Tekapo – Twizel

Dnes nás čeká cesta necelých 300 km kolem krásných jezer až do městečka Twizel. Pojedeme ke krásným mléčným jezerům Tekapo a Pukaki, které jsou ideální pro procházku a krásné fotky. Navštívíme vyhlášený a fotogenický kostelík na břehu jezera, Church of Good Shepherd. V podvečer konečně dorazíme do Twizelu, v jehož okolí se také natáčely scény k filmu Pán prstenů. Možná procházka. Ubytování a nocleh ve vesnici Twizel.

15. den
Den 15 – Mount Cook NP – Queenstown

Ráno jedeme do vyhlášeného národního parku Mt. Cook, kde nás čeká krásný 3-4 hodinový trek či procházka krásnou horskou přírodou. Uvidíte nejvyšší hory Zélandu, divokou řeku i ledovcová jezera a ledovce. Odpoledne jedeme směrem do města Queenstown a opět uděláme několik pěkných a scénických zastávek. Pojedeme přes krásný přírodní hřeben Lindis Pass se syrovou přírodou, dále se zastavíme na místě dalších scén Pána prstenů a u řeky a místa Kawarau Gorge. Nocleh v 3-3,5* hotelu-motelu v Queenstownu.

16. den
Den 16 – Queenstown

Celý den na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, které je centrem všeho dění na tomto ostrově a můžeme říci také nejhezčím městem Zélandu. Průvodce Vás během dopoledne provede městečkem, odpoledne volný program, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnost mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. Nocleh v motelu-hotelu.

17. den
Den 17 – Queenstown – Glenorchy (nebo Milford Sound)

Dnes si můžete vybrat, jak strávíte den v této krásné oblasti. V ceně máte výlet s českým delegátem do oblasti vesnice Glenorchy, která se nachází na druhé straně jezera než Queenstown. Zde začíná několik krásných treků a celá oblast nabízí krásnou přírodu. Navštívíme i další 2 přírodní místa, kde se natáčely scény Pána prstenů (12 mile delta a Paradise). Pokud čas dovolí, zastavit se můžeme cestou zpět i na hřebeni místních hor a nahlédnout do Skippers kaňonu, který je krásným přírodním úkazem a dalším místem z Pána prstenů. Odpoledne návrat do Queenstownu.

Další možnost je zvolit si individuální program, relaxovat v krásném Queenstownu, anebo si zvolit jeden z fakultativních výletů a aktivit z naší nabídky. Největší perlou z fakultativních výletů je dlouhý celodenní výlet s ENG průvodcem do krásné oblasti fjordů na vyhlášený Milford Sound, kde je v ceně i plavba lodí mezi fjordy, cena od 3.800 Kč.

18. den
Den 18 – Queenstown – Auckland – odlet

Ráno či během dne (dle letenek) transfer na letiště a zajištěn lokální let z Queenstown do Aucklandu, odkud během dne (dle času mezinárodních letenek) odlétáme ze Zélandu zpět domů.

19. den
Den 19 – Přílet domů

Přílet domů dle letenek a konec programu.

Nabízíme možnost prodloužení zájezdu Nový Zéland o pobyt na ostrůvcích Fiji a relax na plážích, jako vhodný doplněk této dovolené. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.
Cena zahrnuje
zpáteční letenku Praha (Vídeň) – Auckland, včetně letištních poplatků a tax
noclehy v 3-3,5* hotelech nebo motelech dle programu
služby českého průvodce po čas celého pobytu na Zélandu
veškerá doprava po ostrovech minibusem, vanem
všechny výlety, které jsou v programu uvedeny jako zahrnuté v ceně
kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst
transfery z letiště do hotelu a zpět
poplatek za palivo do mikrobusu
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
osobní a storno pojištění
služby neuvedené v programu

Za příplatek:
na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech
příplatek za samostatně cestující osobu

Poznámka:
Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu NZD.
Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
Pořadatelem tohoto zájezdu je dovolená-na-přání s.r.o., IČ 06518770.

Děkujeme Vám za nezávaznou poptávku zájezdu. V nejbližší době se s vámi spojí některý z našich cestovních konzultantů. Kopii rezervace Vám posíláme také na email. Klientské centrum Galileo tours: 226 227 558

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena cestovním poradcem cestovní kanceláře Galileo tours. 

Ověříme pro Vás aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu, dostupnost zájezdu  a maximum možných slev. Nabídka zájezdů platí do vyprodání kapacit. 

Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK