Dovolená Uganda cena od 66 800 Kč

Detail státu

Uganda Uganda - transparent

UGANDA - středoafrický klenot ohromí všechny turisty svou krásou a nespoutanou přírodou. Nezapomenutelným zážitkem na  celý život je setkání s největšími primáty na světě - horskými gorilami v jejich přirozeném prostředí. Gorily Vás zcela ohromí svojí magickou přitažlivostí.

Vodopády Murchison, rozmanité safari s pozorování lvů, slonů, hrochů, žiraf, antilop a mnoha dalších druhů zvěře, návštěva u trpasličího kmene pygmejů, projížďka po Viktoriině jezeru ve vydlabané kánoi, zastávka na rovníku, Bílý Nil. Uganda má co nabídnout všem cestovatelům!

Nabízíme 7 ubytovacích kapacit za cenu 66 800 Kč - 149 200 Kč.

Výsledky hledání
To nejlepší z Ugandy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.3.2019 9 dní Snídaně leteckyletecky 66 800 Kč Detail
UGANDA – UNIKÁTNÍ HORSKÉ GORILY,  KOMFORTNĚJI
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.11.2018 11 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 89 990 Kč Detail
 26.5.2019 11 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 89 990 Kč Detail
 17.11.2019 11 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 89 990 Kč Detail
Do Ugandy za horskými gorilami
starstarstar
letecky Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Plná penze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 10 dní Plná penze leteckyleteckyBudapešť 94 060 Kč Detail
 1.10.2018 10 dní Plná penze leteckyleteckyVídeň 94 060 Kč Detail
 1.10.2018 10 dní Plná penze leteckyleteckyMnichov 94 060 Kč Detail
Uganda od severu k jihu
letecky -
Snídaně
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.2.2019 14 dní Snídaně leteckyletecky 95 700 Kč Detail
Burundi, Rwanda, Uganda, Keňa, Tanzanie (Komfort)
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.3.2019 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 109 255 Kč-13 % Detail
 3.11.2018 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 109 707 Kč-13 % Detail
 7.11.2019 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 111 065 Kč-13 % Detail
Masai Mara Safari v Keni a horské gorily v Ugandě - 16 dní
letecky Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Plná penze
Kemp
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 5.11.2018 13 dní Plná penze leteckyleteckyBudapešť 119 350 Kč Detail
 5.11.2018 13 dní Plná penze leteckyleteckyVídeň 119 350 Kč Detail
 5.11.2018 13 dní Plná penze leteckyleteckyMnichov 119 350 Kč Detail
Okruh Ugandou (prodloužení o Zanzibar)
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.4.2019 11 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 127 500 Kč Detail
 9.2.2019 11 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 129 900 Kč Detail
 5.8.2019 11 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 149 200 Kč Detail

další nabídky >

 

UGANDA / STRAVOVÁNÍ

Ugandská kuchyně se skládá z tradičních receptů s vlivy kuchyně anglické, arabské a asijské (především indické). Hlavní jídla jsou většinou s omáčku nebo dušené s arašídy, fazolemi nebo masem. Tradiční jídlo je z ugali (kukuřičné krupice), nebo matoke (vařená kaše zelených banánů), na jihu, nebo vyrobené z ugali - prosa v severních oblastech. Kuřecí maso, ryby (většinou čerstvé, ale je také sušené), hovězí, kozí a skopové se tak běžně nejí.

UGANDA / PODNEBÍ

Uganda leží na rovníku a tudíž má tropické kontinentální podnebí s letním počasím po celý rok. Díky nadmořské výšce zde nejsou nesnesitelná vedra. Nejtepleji je od prosince do února, kdy se denní teploty pohybují kolem 29°C. Ve vyšších polohách je chladněji. V jižní části Ugandy probíhá od března do května a do října do listopadu období dešťů. Přičemž nejvlhčím měsícem je duben. Na severu území je období vlhka od dubna do října. Vrcholky nejvyšších hor jsou dokonce pokryty sněhem.

 

UGANDA / KAM SE V VYPRAVIT

Kampala

V roce 1906 dostala Kampala status města a v roce 1915 byla dokončena železnice spojující ji s pobřežím. Během povstání po vyhlášení nezávislosti město utrpělo, nejvíce snad vyhoštěním asijské komunity. Později se majetek vracel do rukou původních majitelů a Kampala se postupně vyvíjí v moderní velkoměsto. Nyní je Kampala hlavním městem státu Uganda.

Národní park Murchinson Falls

Návštěva tohoto parku na území státu Uganda se vyplatí hlavně pro jeho rozmanitou scenérii. Čím více na sever cestujete, tím více převažuje savana. Jih parku má zelený bujný porost a nalezneme zde mnoho malých osad, v jejichž okolí jsou pěstovány banány. Hlavní atrakcí jsou vodopády. Je to unikátní a dech beroucí přírodní úkaz, nejmocnější příval vody na světě.

Národní Park Queen Elizabeth

Národní park královny Alžběty je zcela výjimečným skvostem státu Uganda. Tento park pokrývá v západní Ugandě plochu 1978 km2; na severu je ohraničen pohořím Ruwenzori a na západě Edwardovým jezerem. Park leží v oblasti Afriky, kde se střetávají dva typy vegetačních pásem - děštný prales táhnoucí se tisíce kilometrů na západ až k pobřeží Atlantiku a jiho a východoafrická stepi. Park je proslulý svým velkým množstvím ptactva - asi 540 druhů.

Fort Portal

Je zelené, příjemné a tiché město na severovýchodním konci pohoří Ruwenzori ve státě Uganda. Je centrem oblasti pěstování čaje a zároveň provinciálním centrem oblasti Kabarole.

Narodní Park Semliki

Je jedním z nejmladších ve státě Uganda, vznikl roku 1993. Je to jediný nížinný deštný prales a džungle ve východní Africe a tím i ve státě Uganda, zabírající území 220 km2. Nejzajímavější etnickou skupinou žijící v této oblasti jsou Batwa (Pygmejové), lovci-sběrači, kteří byli a stále jsou závislí na pralese a kteří se na toto území přistěhovali z Konga. Jejich životní styl se nyni mění díky styku s okolními komunitami.

Měsíční pohoří Ruwenzori

Livingstone objevil v roce 1855 Viktoriiny vodopády na řece Zambezi a v letech 186667 usilovně pátral po pramenech Nilu. Spatřit samotné "Mountain of the Moon" - "Měsíční pohoří" se mu však nepodařilo. Sir Stanley se při své dobrodružné pouti k pramenům Nilu v roce 1876 přiblížil k "Modrým horám". O dvanáct let později, v roce 1888 se Stanley stal prvním cizincem, který spatřil na vlastní oči bájné "Měsíční pohoří", které Uganda do té doby úspěšně ukrývala.

Národní park Bwindy

Leží v jihozápadní části Ugandy na hraně západní větve příkopové propadliny, pokrývá plochu 321 km2. V místním jazyce znamená Bwindy „místo temnoty" a tento název má souvislost s velkou hustotou vegetace (hustý podrost, liány a bujná vegetace). Území se táhne kolem hranice Ugandy a Kongo v oblastech Kabale a Rukungiri, severozápadně od Kisoro a Kabale. Prales Bwindy byl jako lesní rezervace ustaven roku 1932, poté v roce 1961 jako zvířecí rezervace. Od roku 1991 je Bwindy Národním parkem.

V husté vegetaci můžete vidět opice druhu Colobus, skákající z větve na větev a slyšet jejich varovné signály. Šimpanzí rodiny, 20 až 30-ti členné, hledají ovoce a jedlé rostliny. Tento prales je jednou z nejvýznamnějších oblastí výskytu horských goril. Uvádí se, že zde žije polovina světové populace tohoto nejvzácnějšího gorilího druhu. Pozorování goril je organizováno v malých skupinách.

Horské gorily

Horskou gorilu poprvé objevil na horských svazích sopky Virunga severně od jezera Kivu 17.10. 1902 německý důstojník a badatel Robert von Beringei, který je podle sebe pojmenoval Gorilla beringei beringei. Od chvíle, kdy byla horská gorila před sto lety objevena, je její existence vážně ohrožena místními obyvateli, kteří kácejí okolní lesy, aby mohli pěstovat zemědělské plodiny a tabák na vývoz. Horské gorily se také zabíjejí - jednak kvůli masu a jednak kvůli tomu, aby se jejich mláďata mohla převézt do zoologických zahrad.

Gorily žijí v malých tlupách. Živí se téměř výlučně rostlinnou stravou, občas hmyzem a hlemýždi. Dožívají se 50 let. Čtvrtinu času věnují jídlu. Spí v noci v doupatech na zemi. Tlupa má velmi přísnou hierarchii, vládne nejstarší samec. Ten také o všem rozhoduje: kdy spát, jakým směrem jít, kdy hledat potravu. Gorily se velmi podobají lidem svou mimikou: krčí čelo, když jsou mrzutí, koušou se do rtů při nejistotě, ráno po probouzení zívají a protahují se. Společenské vztahy mezi příslušníky tlupy jsou pevné a láskyplné, podobně jako bývají v lidské rodině.

Přestože jsou tito lidoopi nyní přísně chráněni a jejich počet pomalu roste, není příliš co oslavovat. Ve 20. století totiž příslušníků tohoto živočišného druhu drasticky ubylo - ať už kvůli pytlákům nebo ničení jejich přirozeného prostředí. Z velké části se na jejich záchraně podílela Dian Fosseyová, která vedla rozsáhlou kampaň proti pytlákům.

Existují jen tři země, ve kterých můžete navštívit horské gorily (Gorilla beringei): Uganda, Rwanda a Demokratická republika Kongo. Na světě je v současné době pouze asi 630 exemplářů gorily horské a asi polovina z nich žije v Ugandě. Většina z nich žije v NP Bwindy, několik exemplářů žije v NP Mgahinga, který je součástí vulkanického pohoří Virunga rozprostírajícího se přes Rwandu, Ugandu a RD Kongo.

Viktoriino jezero

43% této největší vodní plochy Afriky vlastní právě Uganda. Jedná se o druhé největší sladkovodní jezero na světě. Na jezeře je rozvinutá místní lodní doprava. Ve státě Uganda je hlavním přístavem Entebbe.

Národní park Kibale

Je tropickým deštným pralesem o rozloze 766 km2. Je zde největší koncentrace primátů na světě. NP Kibale patří mezi oblíbená místa v destinaci jakou je Uganda. Stromy dosahují až do výše 55 metrů. V NP Kibale žije 13 druhů primátů, více než 1400 šimpanzů, mnoho druhů hmyzu a ptáků. Kibale navazuje na Queen Elizabeth NP. Je zde bujná vegetace deštného pralesa a jedinečná fauna a flóra.

Národní park Mount Elgon

Je 4. největší park v destinaci Uganda a leží asi 100 km severovýchodně od Jezera Victoria na hranici států jakými jsou Uganda a Keňa. Většina parku se nachází nad 2.000 m nad mořem. Tvoří jej travnaté porosty a horské lesy, kde žijí rozmanité druhy ptáků a zvířat. Zahrnuje také největší základnu vyhaslé sopky na světě. Jako nejvyšší bod byl určen Wagagai, který má výšku 4 321 metrů.

Národní park Mgahinga

Park byl založen na svazích pohoří Virunga na jihozápadě státu Uganda a je domovem horských goril. Je tu 9 samostatných vyhaslých i aktivních sopek v Mgahinga parku, které se táhnou podél hranic s Rwandou a Demokratickou republikou Kongo. V parku žijí i další primáti, šakalové, dikobrazi, levharti, lesoni, sloni a další savci.

 

Uganda - základní informace

Rozloha: 236 040 km²
Obyvatelstvo: 26,885 milionu obyvatel
Hlavní město: Kampala
Jazyk: angličtina
Měna: 1 ugandský šilink (UGX)
Náboženství: křesťané (78 %), muslimové (7 %)
Národnostní složení: bantuští černoši (60 %), Niloti (23 %)
Časové pásmo: časový posun proti České republice je (zimní čas) :+2 hod.
Mezinárodní předvolba: 00256
Důležitá telefonní čísla: Telefonní číslo pro nouzové případy (policie, ambulance, hasiči) je 999. V Kampale lze doporučit Kampala International Hospital (tel. 340531)